Aslında; MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 'nin 12.nci Olağan Büyük Kongresini önemli kılan detayları görmek ve içide barındırdığı mesajları iyi analiz etmek gerekir.

Tarih; 18 Mart "ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 103.YIL DÖNÜMÜ,"

Tema; Milli duruş, Şühedaya vefa, Millete beka, "ÜLKEMİZİN OSMANLI'NIN SON DÖNEMLERİNDE OLDUĞU GİBİ EMPERYALİST BATI TARAFINDAN YENİ BİR KUŞATMA ALTINDA OLDUĞUNDAN ÇANAKKALE RUHUNU YENİDEN CANLANDIRMAK VE MİLLETİMİZİ UYANDIRMAK "amaçlanmıştır.

MHP kurulduğundan bu güne kadar ; Ülke ne zaman dara düşse hiç bir siyasi kazanım hesabı yapmadan ortaya çıkar, canını ortaya koyarak risk alır, tehdit, tehlike, kriz adı her neyse çözülmeden olayın peşini bırakmaz sonuna kadar mücadele eder, geçmişte böyle olmuştur, gelecekte de böyle olmaya devam edecektir.

İşte ülkemiz yine böyle günlerden birisini yaşıyor. 

Etrafımız Ateş çemberi,

Ordumuz Afrin'de destan yazıyor,

İçeri de birlik beraberliğimizi bozmaya çalışan hainler cirit atıyor.

-Küresel güçler ülkede ekonomik ve siyasi kriz çıkarma derdindeler.

MHP kongresin de LİDER ;

-Tüm dünya ya TÜRKİYE CUMHURİYETİ dimdik ayakta ve MHP olduğu sürece üzerimizde planladığınız oyunları bir bir bozacağız mesajı verecek,

-Hükümete ülke güvenliği için ne yapmak gerekiyorsa sonuna kadar yapın, biz yanınızdayız diyecek,

-İçerde ki hain'lere BOZKURT'lar bura da Akıllı olun diyecek,

-Tarla kongreleri düzenleyerek MHP' yi bitirme planları yapmış olanların ve onlara uyarak trenden inenlerin yüreğine bir daha ateş düşürecek,

Ve tabiki tarla kongresine giden, destekleyen kafası kumda poposu dışarda kendini gizlemeye çalışan kriptolara da Lider, sizi biliyoruz,bir defa ihanet eden,yine eder başka kapıya diyecek,

MHP artık yeniden milletin umudu ve ilgi odağı olmuştur. 

Bu kongre ile; MHP' de ve ülkemizde güvenliğin ön planda olacağı birlik beraberliğin sıklaşacağı yeni bir dönem başlayacaktır.

Kongremiz Vatanımıza, Milletimize hayırlı olsun,

Ülkemizin her köşesinden Ankara'ya akın akın giden gönüldaşlarımızın kazasız belasız gidip gelmelerini Rabbim'den niyaz ediyorum.