Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Facebook üzerinden yaptığı Açıklamada

“İki gündür Mersinimizin yıllanmış sorunlarını dillendirmek,bu sorunlara dikkat çekmek ve çözüm önerileri sunmak amacıyla bazı bakanlıklarda görüşmeler yapmak üzere Ankara’dayım.
Ankara üniversite yollarımızdan soğuk tutumunu ve karamsarlığını sürdürüyor.
Ülkemizin kıskaç altına alınmaya çalışılması ve yalnızlığa itilmesi,Ekonomideki darboğaz insanları tedirgin etmiş durumda.
Bu durum daha fazla bu şekilde gidemez!Gitmemeli.,
Partimizin ve Sayın Genel Başkanımızın takındığı tavır ve taşıdığı sorumlulukla, Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum,yaşanan olaylar ve özellikle beka sorunu nedeniyle Güvenlik ve Dış politika ile ilgili konularda mevcut Hükümete destek vermesi dahi sorunları ortadan kaldırmaya yetmiyor.
İşte bütün bu nedenlerle Ülkemizin her zamankinden daha da çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı var.
Zaman kısır ve iç çekişmelerle geçirilecek bir zaman değil!
Elbette bir yanlışlık,bir olumsuzluk,bir suç varsa suçlular cezasını çekmelidir!” Dedi

GÜN; YEDİ DÜVELE KARŞI BİRLEŞME GÜNÜDÜR

Kocamaz açılmasının devamında;  “Ancak ülkemiz üzerine oynanan oyunlar ortada ve ülke içten ve dıştan bölünmekle karşı karşıya iken bazı hesaplaşmaların ötelenmesi, gerekir. Ancak bu öteleme,varsa yanlışların unutulması anlamına da gelmemelidir. Gün üzerimizdeki kuşatmaya ve yedi düvele karşı çıkma birleşme ve bütünleşme günü,gün birbirimizi sahiplenme ve dayanışma günüdür.Gün tek millet,tek bayrak,tek vatan,tek devlet ve tek dil etrafında birleşme günüdür.
Tek dili özellikle vurguluyorum ki dil tek olmazsa insanlar birbiriyle anlaşmakta zorlanır.Millet olma vasfı ortadan kalkar.Milletin olmadığı yerde ne devlet,ne vatan,ne de bayrak kalır!” Dedi.

 

33dakika.com