MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN, manevi arınmaya, manevi dirilişe kardeşliğe ve barış ortamının tesis edilmesine vesile olmasını dileyerek Türk ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutladı.

 

Başkan SOYDAN yaptığı yazılı açıklamada ; manevi hayatta ayrıcalıklı bir yer ve önemi bulunan mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın manevi huzurunu yaşadıklarını belirterek "Bu aylar içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsat olduğu kadar, yaşanan onca sıkıntı ve karmaşanın yumuşaması için de değerli bir imkan sunacaktır" görüşünü dile getirdi.

 

Başkan SOYDAN açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Üç aylık mübarek dönemin,Ülkemiz de sosyal, toplumsal ve siyasal yaralarımıza şifa ve umut olması en samimi beklentimdir. Bulunduğumuz coğrafya da barış ve huzurun gelmesini, Vatanımızın bekası için sınır ötesinde operasyon yapan Mehmetciklerimizin sağsalim yuvalarına dönmelerini,terör ve şiddet olayların son bulmasını ve Ordumuzun muzaffer olmasını Yüce Rab'bim den niyaz ediyorum.

 

Manevi dirilişe, manevi arınmaya, kardeşliğe ve barış ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni dualarımla birlikte kutluyorum. Özellikle bu gece idrak edeceğimiz Kandil'in birliğimize ve beraberliğimize katkı vermesini, Müslümanların yaşadığı sarsıcı ve hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum."diyerek Türk İslam aleminin Regaip kandilini kutladı.