MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN, MHP kurucu lideri Alparslan Türkeş’in ölümünün 21. Yılında anma mesajı yayımladı.

 

Başkan SOYDAN'ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Milliyetçi-Ülkücü hareketin ve MHP'nin kurucu lideri, milletimizin yetiştirdiği büyük asker, devlet adamı ve politikacı Başbuğ Alparslan Türkeş'in ebediyete intikalinin üzerinden 21 yıl geçmiştir. 

MHP camiası, 1997 yılında Mayıs ayında yapılan Olağanüstü Kurultay'da bayrağı devralan Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin liderliğinde büyüyerek hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. MHP ve Milliyetçi-Ülkücü hareket, Başbuğ'un aramızdan ayrılışının 21. yılında, 18 Mart 2018 günü devasa bir adım daha atarak 12. Olağan Büyük Kurultayını gerçekleştirmiştir. Camiamızla teşkilatlarımızın kucaklaşmasına sahne olan ve mensubiyet şuurunun bir iman haresi gibi herkesi sarıp sarmaladığı Kurultayda şaşmaz ülkücü irade bir kez daha tecelli etmiş, güven ve bağlılık tazelenmiştir

12. Olağan Büyük Kurultay'da Başbuğumuzun bıraktığı kutsal emanetin ehil, liyakatli ve emin ellerde olduğu mesajı verilmiştir. Başbuğumuzun aziz hatırasının gönüllerde sonsuza dek canlı tutulacağı; omuzlarımıza yüklediği fikir, ülkü ve dava emanetinin de nesiller boyunca azimle taşınacağı yeniden duyurulmuştur. Mehabetini zengin tarihi birikimden ve milli değerlerden alan Türk-İslam davasının nihai hedefine ulaştırılacağına dair kararlılık vurgulanmıştır. Kamuoyu o gün, kökü mazide olan şuurlu bir kuşağın şanlı bir atiye emin adımlarla ilerlediğine şahit olmuştur. Başbuğ Alparslan Türkeş'in diktiği ülkü fidanı kök salmış, bir ulu ağaç misali boy vermiştir. Dalları bütün yurdu, hatta bütün Türk dünyasını sarmıştır.

Dün Başbuğumuzun etrafında toplanan yüzlerin, binlerin açtığı mukaddes yolda bugün milyonlar yürümektedir. MHP; Başbuğumuzun işaret ettiği istikamette Liderimiz Devlet Bahçeli'nin rehberliğinde kutlu bir hedefe, yeni bir Kızılelma'ya doğru emin ve salim adımlarla ilerlemektedir. Milliyetçi-Ülkücü hareketin kurucusu ve lideri Rahat uyu Başbuğum! Ruhun şad olsun! Türk milleti seni asla unutmayacaktır. Türk milleti, emanetine dünya durdukça sahip çıkacaktır."ifadelerini kullandı.