MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN,25 NİSAN Kara Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı,

 

Başkan SOYDAN, "Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu aziz vatan, uğruna canını veren yüzbinlerce şehidimizin bizlere kutsal bir emanetidir.

Kahraman Türk ordusu her zaman ve her koşulda devletinin bekası için fedakârca görev yapmış, vatanı için gerektiğinde kanını, canını vermiştir.

Çanakkale'den Kars'a, Uşak'tan Erzurum'a vatanın her karış toprağını cansiperane savunan Türk askerinin ve devletimizin kurucusu büyük Atatürk'ün kahramanlıkları tarihe altın harflerle işlenmiştir.

Kara Kuvvetlerimiz de Silâhlı Kuvvetlerimizin önemli bir gücü olarak gerek vatan savunmasında gerek üye olduğumuz uluslararası kuruluşların verdiği görevlerin yerine getirilmesinde mukavemeti, disiplini ve üstün görev anlayışı ile dünyanın en güçlü ordularından biri olduğunu her zaman ispat etmiştir.

Devletimizin laik, demokratik, çağdaş yapısının, milletimizin birlik ve beraberliğinin, aziz vatanımızın bütünlüğünün ilelebet muhafazası için üstlendikleri ulvî görevleri yerine getirirken şahadet mertebesine ulaşan şehitlerimiz, milletimizin gönlünde en yüce yeri almış kutsal varlığımızdır. 

Bugün bizim en büyük görevimiz, ecdadımızın bize mirası bu aziz vatanın kıymetini hiçbir zaman hatırdan çıkarmadan milletimizin ve devletimizin daha da yücelmesi için bütün gücümüzle çalışmaktır. 

Kara Şehitlerini Anma Günü'nde şehitlerimizi bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize, şehitlerimizin ailelerine minnet ve şükranlarımı sunarım" dedi.