MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN ; 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında,

 

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 96. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum ,

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için mutluluğun, huzurun ve başarının yeni bir başlangıcı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır” diyen SOYDAN , “Türk çocuklarının bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü Türk çocuklarına armağan etmiştir. 

Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum” dedi.

 

Başkan SOYDAN "Ayrıca bu anlamlı günde Mersin Büyükşehir Belediyemizin çok kısa sürede bitirdiği üniversite caddesinde bulunan Mezitli'nin ilk katlı kavşağı olan EGEMENLİK KATLI KAVŞAĞININ saat;14.00'deki açılışına ve 16.00'da Mersin İdman Yurdu Meydanında yapılacak olan TÜRK YILDIZLARI'nın gösterisine tüm Mersinli hemşehrimizi bekliyoruz.dedi.