Milliyetçi Hareket Partisi Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN 21 Mart Nevruz Bayramını kutladı,

Başkan SOYDAN ;"Gece ile gündüzün eşitlendiği gün olan ve Miladi Takvime göre 21 Mart'a tekabül eden yeni bir Nevruz Bayramına ulaşmanın sevincini milletçe yaşıyoruz.

Aynı ülkülere odaklanmış, aynı hayallere dalmış, aynı acıya dayanmış, birlikte gülmüş, birlikte ağlamış, kıtalar arasında zafer naraları atmış, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar derin izler ve hatıralar bırakmış büyük Türk milleti Nevruz’a çok önemli anlamlar yüklemektedir.

Baharın lezzeti, rahmet pınarlarının çağlaması, toprağın uyanıp nimetlerini sunması şüphesiz Nevruz vesilesiyle olmaktadır.

Doğanın canlanışı, renk cümbüşünün gözlerimizi kamaştırması ve dostluğun, muhabbetin sıcaklığı bu dönemde belirginlik kazanmaktadır.

Nevruz asırlarca Türk-İslam coğrafyasında barışa, kardeşliğe ve kucaklaşmaya işaret etmiştir.

Balkanlardan Orta Asya’ya kadar gönüllerin coşkusu, yüreklerin heyecanı, kalplerin huzuru Türk’ün bahar bayramıyla daha da güçlenmiş ve eşsiz güzelliklerini hepimize sunmuştur.

Bu kutlu bayramda bereket ve sevgi kenetlenmekte, dayanışma ve yardımlaşma bütünleşmekte, saygı ve nezaket iç içe geçmektedir.

Gerçekte Nevruz birlik ve beraberliğin gür ateşini körüklemekte, fitne ve nifaka geçit vermemektedir.

Dilek ve temennim, baharın uyanışını ve müjdesini haber veren Nevruz bayramının Milletimizi de uyandırıp,birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamıza vesile olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle baharın habercisi olan bu yeni gün münasebetiyle, Türk-İslam âleminin Nevruz Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

Cenab-ı Allah’ın milletimize huzuru, mutluluğu, refahı ve kardeşçe yaşamayı nasip etmesini tüm içtenliğimle niyaz ediyorum." dedi.