MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar SOYDAN, Jandarma Teşkilatı'nın (14 Haziran) 179 ncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

"Bugün, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasında büyük bir özveri ile görev yapan Türk Jandarma Teşkilatı’nın 179 ncu kuruluş yıl dönümünü gururla kutlamaktayız.

 

Ülkemizde yürütülen güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma Teşkilatı, yurdumuzun her köşesinde fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusu olarak görev yapmaktadır. Huzur ve asayişi sağlamada canla başla çalışarak gösterdiği gayret nedeniyle Jandarma, yüce milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olmuştur.

 

Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatı; eğitimi, sahip olduğu modern donanımı yanında yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışıyla, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla dosta güven, düşmana korku salmaya devam etmektedir.

 

Jandarma Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her alanında ve ülkemizin her noktasında, gece gündüz demeden, her şart ve koşul altında üstün hizmetlerde bulunmuştur. Bugüne kadar kutsal vatan toprakları üzerinde emniyet ve güvenliğin teminatı olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

 

Fedakârlık ve hizmette gösterdiği gayretle, Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü kolluk gücü olan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmetle, bütün gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Personelimize görevlerinde başarılar diliyorum."dedi.